Praca w Internecie – Poznaj 10 Stron WWW, na których Znajdziesz Zlecenia!

Do pierwszego wpisu na moim blogu zainspirowały mnie osoby poszukujące pracy w sieci. Nie od dziś wiadomo, że praca w Internecie może być bardzo dochodowa i całkiem przyjemna. Niestety fakt ten jest wykorzystywany przez różnego rodzaju kombinatorów i „zbawców naszych kieszeni”, którzy obiecują, że w tydzień klikania przez godzinę dziennie, zarobisz 1 000zł, 2 000zł, a nawet 10 000zł. Jak wygląda praca online w praktyce? Zapraszam Cię do mojego artykułu, w którym wskażę Ci różne sprawdzone miejsca, w których możesz pracować i realnie zarabiać.

 

praca przez internet - przydatne.net

 

Teraz artykuł również w formie podcastu do odsłuchania poniżej 😉

 

Z uwagi na to, że artykuł jest dość długi zdecydowałem się na nagranie go również w formie podcastu, dzięki czemu możesz go posłuchać np. w czasie jazdy samochodem, biegania, czy też wykonywania innych czynności. To moje pierwsze nagranie, dlatego z góry przepraszam Cię za ewentualne błędy:) W przyszłości postaram się nad tym wszystkim zapanować. Mam jednak nadzieję, że taka forma komuś również przypadnie do gustu:) Nagranie możecie posłuchać tutaj lub ściągnąć je na komputer lub swoje urządzenie mobilne w formie mp3:)

 

 

spis treści do artykułu:

 

Wiele osób z kręgu tzw. „guru internetowych zarobków” działa na zasadzie „ulepszonych”, mlm-ów czyli poprzez polecenia. Limit wejścia? Często usłyszysz, że 0zł lub niewielkie kwoty (bo przecież co to jest dla każdego 100zł – 1000zł???) lub ewentualnie zakup jakiegoś startera. W rzeczywistości okazuje się jednak, że masz na próbę założyć konto/a w kilku bankach, lub kupić produkty i proponować je swoim znajomym. Brzmi niewinnie ale w rzeczywistości tak nie jest.

 

Bardzo często kończy się to tak, że osoby bez wiedzy finansowej, zaciągają chwilówki, z których Ci wspaniali „biznesmeni” dostają syte prowizje. Ty za to zostajesz z kredytem często bardzo wysoko oprocentowanym lub z produktami, których nikt od Ciebie nie chce kupić.

 

Nie zrozum mnie źle, na mlm da się zarobić i to sporo, jednak aby tak się stało musisz włożyć w to bardzo dużo pracy, szczególnie nad swoim myśleniem, umiejętnościami miękkimi oraz wieloma innymi sferami, takimi jak choćby Twoje emocje i nastawienie psychiczne. Przydałoby się też trafić na porządną organizację działającą w tym systemie, a z tym jak to w Polsce bywa bardzo różnie…

 

Oczywiście każdy może spróbować jeżeli tylko masz czas i trochę zbędnej gotówki:) Osobiście na początek polecam Ci jednak zupełnie inne formy zarabiania w sieci i dzisiaj chciałbym Wam o nich opowiedzieć.

 

Bez Pracy Nie Ma Kołaczy…?

 

Tak, to prawda. Musisz sobie zdać sprawę z faktu, że zarabianie w sieci nie oznacza, że ktoś da Ci duże ciastko za to, że poklikasz sobie pół godziny dziennie przed komputerem. Pomyśl…, komu by to się opłacało? Musisz sobie wbić do głowy, że praca online, to też praca i nie ma tu drogi na skróty, przynajmniej ja takiej nie znam, a pracowałem w Internetach tu i ówdzie.

 

Nie znaczy to oczywiście, że nie da się tu zarobić dużych pieniędzy. Da się, ale jest to zależne od wielu czynników. Do głównych składowych sukcesu w pracy online moim zdaniem należą cierpliwość, konsekwencja, Twoje naturalne zdolności oraz umiejętności jakimi dysponujesz.

 

Być może wolelibyście usłyszeć coś w stylu „nie przejmuj się, wystarczy że umiesz włączyć komputer i posiadasz łącze internetowe, a możesz zarobić miliony”. Z pewnością podobny, tyle że bardziej „subtelny” komunikat brzmiałby dla Ciebie atrakcyjniej. Jednak muszę Cię rozczarować, w tym artykule nie znajdziesz porad typu „zarób milion w 3 dni”. Chcę Ci za to zaproponować pewne miejsca w internecie, w których będziesz mógł/a zarobić prawdziwe pieniądze, ale po realnie wykonanej pracy.

 

Dlatego, jeżeli szukasz kuglarskich sztuczek pomagających zarobić bez wysiłku, to nie tutaj i możesz właściwie zaprzestać swoje dalsze czytanie tego tekstu. Jeżeli jednak chcesz poznać realne sposoby na  zarabianie w internecie, myślisz o dorobieniu sobie do studiów, czy po prostu chcesz pracować przy pomocy swojego komputera, to zachęcam do dalszej lektury.

 

Na samym początku zadaj sobie pytanie, co potrafisz?

 

Rozwój Internetu to lawina, której prawdopodobnie nie da się już w żaden sposób zatrzymać. Lawina, która pociąga za sobą wielu specjalistów w swoich dziedzinach. Dlatego tak ważne jest, abyście zrozumieli, że bardzo ważne są tutaj wasze personalne uwarunkowania, a także nabyte umiejętności.

 

W sieci możesz dość łatwo spieniężyć swoje pasje. Być może masz lekkie pióro, kochasz fotografię, potrafisz kodować strony i bawić się photoshopem? To bardzo ważne, aby określić swoją niszę, dzięki temu możesz praktycznie za chwilę zacząć realnie zarabiać.

 

Mistrz Słowa? Zostań Copywriterem…

 

Myślę, że na początek przygody w internetach warto spróbować swoich sił, jako copywriter. Kim jest i co robi tego typu persona? Najkrócej rzecz ujmując, jako copywriter będziesz dużo pisać. Na początku bardzo proste teksty na potrzeby stron i wyszukiwarek, a z czasem teksty typowo reklamowe, spoty, scenariusze czy cały content i storytelling dla firmy.

 

Dziewczyna siedząca na tle grafiti z copywriterem - praca w sieci

 

Na początku zarobki nie są zbyt duże, jednak jeżeli zdecydujesz się być copywriterem to z czasem możesz dostawać naprawdę bardzo satysfakcjonujące zlecenia, a wykonywana przez Ciebie praca w internecie może zacząć zarabiać na Ciebie i Twoje utrzymanie.

 

Copywriterem warto zostać choćby dla przetarcia sobie dróg w internecie. Dzięki podstawom SEO, jakie nabędziecie podczas tej pracy, możecie znacząco poprawić swoją sytuację na rynku pracy, a także otworzyć się na nowe możliwości, jak choćby rozwój swojej marki osobistej, która w przyszłości może przynieść wam realne korzyści.

 

Gdzie mogę zacząć jako Copywriter?

 

Pracę, jako copywriter możemy zacząć od zaraz, poprzez wykorzystanie kilku portali oferujących zlecenia. Częstym warunkiem przystąpienia do tych systemów jest napisanie próbnego tekstu, który później jest poddawany weryfikacji.

 

Textbookers.com – portal dla SEO copywriterów

 

Na textbookers.com, praktycznie codziennie znajdziecie mnóstwo ofert pisania tekstów, głównie na potrzeby pozycjonowania strony. Najczęściej znajdziemy tu oferty na teksty pod pressel page, zaplecza stron www, czy opisy produktów do sklepu internetowego. Stawki są relatywnie małe, mieszczą się zazwyczaj w widełkach 1-20zł.

 

To ile dostaniesz za tekst jest uzależnione od wariantu tekstu jaki wybrał klient, oraz od jego długości.

 

Jeżeli nie wiesz jak wyglądają tego typu teksty, to w portalu masz krótką prezentację poszczególnych kategorii tekstów. Oczywiście warto też w tym temacie trochę pogooglować.

 

Za napisanie tekstu dostajemy punkty, które są przeliczane w proporcji 1pkt = 1zł.

 

Próg wypłaty wynosi 100pkt (równowartość 100zł), i co trzeba zaznaczyć jest wypłacany raz w miesiącu. Wypłata jest zweryfikowana przeze mnie osobiście(pracowałem kiedyś na portalu), pieniądze są wypłacane bez problemu. Czeka się na nie jednak około 2 – 3 tygodni.

 

Warto też wspomnieć o rozliczeniu podatkowym. W tym wypadku portal textbookers na początku roku przesyła nam pita do rozliczenia, z tytułu umowy o dzieło, wszystko jest jak najbardziej jasne i zrozumiałe. Aby uzyskać taki PIT musimy choć raz wypłacić swoje środki w ciągu roku poprzedzającego rozliczenie. PIT jest przesyłany drogą mailową.

 

GoodContent.pl – kolejna strona dla copywriterów…

 

Na goodcontent.pl Również możemy zarabiać poprzez pisanie wszelakich tekstów, głównie pod SEO, ale znajdą się też bardziej wymagające projekty. Stawki są podobne jak w przypadku textbookers.com

 

Próg wypłaty również wynosi 100zł, a czas przelewu może być zrealizowany ciut szybciej niż na portalu, który prezentowałem poprzednio. Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy tymi portalami, to w przypadku goodcontent.pl, zleceniodawca ma prawo zażądać od wykonawcy tekstu próbnego i dopiero po jego zaakceptowaniu copywriter dostanie zielone światło dla zlecenia. Na textbookers.com natomiast, copywriter ma kilka dni na napisanie tekstów, poza tekstami preclowymi. Z pewnością warto się tam zarejestrować, aby spróbować i sprawdzić swoje umiejętności.

 

A Może Grafika Komputerowa?

 

Jeżeli bawisz się już jakimś programem graficznym typu Photoshop, Illustrator, CorelDraw czy Affinity to być może warto zacząć zarabiać na swojej pasji. Pracy w internecie dla grafików jest naprawdę dużo. Co chwilę powstają firmy, które potrzebują logo dla swojej organizacji, wizytówek, czy też projektów graficznych całych stron internetowych. Oczywiście to od czego zaczniesz zależy od Twojego zaangażowania i umiejętności, ale przede wszystkim warto zadbać o swoje portfolio.

 

praca w internecie - a może grafika komputerowa

 

Możesz je wysyłać do klienta mailem, lub udostępniać pliki w chmurze jednak zdecydowanie bardziej reprezentatywnym rozwiązaniem będzie posiadanie własnej strony internetowej czy bloga, gdzie zamieścisz swoje przykładowe prace. Jak to zrobić powiem Ci już nie długo w jednym z najbliższych wpisów na moim blogu. Jeżeli już takowe portfolio posiadasz to zachęcam do odwiedzenia portali, które prezentuję dla Ciebie poniżej.

 

fajnelogo.pl- weź udział w konkursie na logo firmy

 

Na tej stronie możecie znaleźć wiele ciekawych konkursów głównie na logo dla firm, w których możecie wziąć udział poprzez przesłanie swoich propozycji. Na portalu, można też wystawić na sprzedaż swoje prace, które posiadamy już w swoim zanadrzu. Być może znajdzie się ktoś kto chętnie kupi gotowy projekt logo właśnie od nas.

 

Trzeba pamiętać jednak, że nasze prace muszą posiadać pewien poziom, gdyż przed dodaniem ich na stronę moderator sprawdza jakość ich wykonania.

 

corton.pl

 

Na tym portalu również znajdziecie zlecenia dla grafików, jednak ich zakres jest dużo szerszy i można tu złapać zarówno zlecenie na wizytówki firmowe, logo jak i projekt całej strony internetowej.

 

designer.pl

 

Kolejna strona dla grafików działająca na zasadzie konkursów. Podoba Ci się zlecenie, zgłoś swój projekt, a być może wygrasz nagrodę jaką przeznaczył na wykonanie pracy zleceniodawca.

 

Praca w Internecie – Poznaj Ciekawe Portale Dla Freelancerów i Osób Szukających Zleceń

 

Jeżeli nie chcesz pisać tekstów w sieci, nie znasz się na grafice komputerowej, ale posiadasz inne umiejętności i zapał do pracy przed komputerem, być może warto zajrzeć na strony skupiające freelancerów i zleceniodawców z wielu branż jednocześnie. Tu również weźmiesz udział w konkursie, i z pewnością przyda Ci się posiadanie jakiegoś doświadczenia i pewnych określonych umiejętności. Jeżeli jednak jesteś zdeterminowany/a, aby zacząć zarabiać przez Internet to na pewno prędzej czy później warto będzie zajrzeć na podane poniżej strony.

 

praca w internecie - zostań freelancerem i zacznij zarabiać w sieci

oferia.pl – wyszukaj zlecenia lub daj się znaleźć swoim klientom!

 

Oferia to bardzo ciekawa strona z ogłoszeniami. Jej przeznaczenie można scharakteryzować jako pomoc w dotarciu do zleceniodawców w różnych branżach, od murowania domu i wylewki cementowej, po programowanie c# czy grafikę komputerową.

 

Zleceniodawca opisuje swoje potrzeby oraz swoje wytyczne dotyczące kolejnych etapów pracy oraz kosztów, jakie jest w stanie ponieść. Dzięki temu możesz zgłosić swoją kandydaturę do wykonania zlecenia oraz podać swoją wycenę zlecenia, przez co weźmiesz udział w konkursie z innymi zleceniodawcami. Jest ich w tej chwili bardzo dużo, co można uznać za minus tego rozwiązania, szczególnie na początku naszej pracy w internecie.  Jednak jeżeli zadbamy o swoje portfolio to z pewnością w końcu ktoś odpisze na nasze zgłoszenie i będziemy mogli zarobić swoje pierwsze pieniądze w sieci.

 

useme.eu

 

To kolejny portal, który pomaga w znalezieniu zlecenia w internecie. Działa on na podobnych zasadach, jak wspomniana wyżej oferia, jednak skupia się on raczej na zleceniach dla grafików, copywriterów, programistów itp.

 

Bardzo ciekawą opcją dodatkową tego serwisu jest możliwość wystawiania faktur dla swoich klientów. Co więcej taką fakturę możemy wystawiać swoim klientom spoza portalu. Oczywiście jest za to pobierana prowizja, ale dla freelancerów, którzy jeszcze nie zdecydowali się na swoją własną działalność jest to bardzo przydatna opcja, która pomaga zdobyć klientów wymagających fakturowego rozliczenia swoich zleceń. Sam korzystam od czasu do czasu z tej usługi i wszystko działa jak należy. My mamy podpisaną umowę o dzieło lub zlecenie (w tej chwili nie pamiętam), i jesteśmy jakby podnajęci przez portal, który na początku roku prześle nam PIT do rozliczenia. Więcej szczegółów polecam sprawdzić bezpośrednio na stronie.

 

freelanceria.pl

 

Kolejny w zestawieniu jest portal freelanceria.pl i działa on na podobnej zasadzie, jak dwa poprzednie miejsca w sieci, choć jak widzę w tej chwili nie jest on jeszcze tak okupowany, więc automatycznie zwiększa się nasza szansa na złapanie zlecenia. Ogłoszenia są aktualne, więc warto spróbować, to duży atut. Jak sami zauważycie praca w internecie wymaga dużej elastyczności i wielu poszukiwań, ponieważ konkurencja jest duża, dlatego warto też szukać mniej zatłoczonych miejsc;)

 

freelancer.com (freelancer.pl)

 

Poruszając temat pracy przez Internet w zestawieniu nie może zabraknąć jednego z największych portali dla freelancerów w sieci. Strona freelancer.pl, daje nam możliwość konkurowania o zlecenia w Polsce jak i na całym świecie, co może wpłynąć również na nasze wynagrodzenie, bo jak szybko zauważysz praca na zachodzie jest bardziej doceniana przez pracodawców niż na naszym rodzimym rynku. Dlatego jeżeli płynnie posługujesz się językiem angielskim, lub potrafisz się porozumiewać w innych językach, to ten portal może być bardzo ciekawym kąskiem na drodze do naprawdę dobrego wynagrodzenia. Zanim jednak zaczniesz przygodę z portalem, proponuję Ci zadbać o swoje portfolio, bo konkurencja, jak przystało na jeden z największych portali na świecie jest gigantyczna.

 

upwork.com

 

Kolejnym dużym serwisem ze zleceniami jest upwork.com. Skupia się on na propozycjach pracy dla programistów, grafików i web developerów. Jednak znajdziemy tam również pracę dla sprzedawców, specjalistów ds. marketingu, pozycjonerów i wielu innych branż. Z pewnością można znaleźć również coś dla siebie. Portal dostępny jest w wersji angielskiej i większość zleceń pochodzi z USA, Anglii, Kanady czy Australii. Bardzo ciekawa opcja, jednak jak mi się wydaje raczej dla zaawansowanych freelancerów z doświadczeniem.

 

W Jaki Sposób Można Jeszcze Zarabiać w Sieci?

 

Oprócz standardowych metod, można też wybierać alternatywne formy zarabiania online. Pewnie istnieją jakieś „super triki”, które pozwolą Ci zarabiać duże pieniądze w dość krótkim czasie, jednak z drugiej strony mogą one wiązać się z dużym ryzykiem i pewnymi inwestycjami, które będziesz musiał podjąć.

 

Przedstawione powyżej strony dają Ci możliwość zarabiania poprzez wykonaną pracę, ale jest to sposób pewny i wypłacalny w 100%. Osobiście uważam, że w 99% przypadków jest to jedyna słuszna droga, a zakładanie różnych kont, profili, uprawianie hazardu, wybieranie opcji binarnych (co w pewnym sensie też jest właśnie hazardem) mogą odnieść odmienny skutek od zamierzonego i zamiast zarobić, stracisz swoje pieniądze. A nie o to Ci chodzi prawda?

 

Nie musisz oczywiście wykonywać jasno określonej pracy na zlecenie innych osób. Możesz również pracować dla siebie, poprzez kreowanie swojej marki online. Możesz założyć bloga, kanał na youtube czy też wykorzystać siłę social media do zarabiania w sieci. Jednak aby zarabiać na swoich blogach itp. rzeczach, potrzeba czasu, wielu umiejętności, a przede wszystkim samozaparcia w momentach gdy nie widać jeszcze żadnych efektów. A wierz mi te mogą przyjść po wielu miesiącach od podjęcia decyzji o wstąpieniu na taką właśnie drogę.

 

Istnieje wiele możliwości spieniężenia swoich blogów, jak np. systemy reklamowe, gościnne artykuły sponsorowane czy programy afiliacyjne. Jednak to temat na osobny artykuł, który mam w planach i jeżeli zechcesz się zapisać do mojego newslettera powiadomię Cię o nim z pewnością;)

 

Ja polecam Ci na początek spróbowanie z tym co masz i co potrafisz, na stronach które Ci przedstawiłem powyżej. Oczywiście podobnych portali znajdziesz dużo więcej, jednak te które przedstawiłem są w większości przypadków sprawdzone przeze mnie osobiście i są to w pełni wypłacalne sposoby na dodatkowe zarobki w sieci.

 

A Co Jeżeli Nie Posiadam Odpowiednich Umiejętności?

 

Z pewnością masz pewne zdolności, które przejawiasz od dzieciństwa. To co nas blokuje w podjęciu decyzji o ich pielęgnowaniu i kształtowaniu, to najczęściej nasze błędne przekonania, czasem kompleksy ugruntowane w przekonaniach innych osób. Nie warto zaprzątać sobie tym głowę, dlatego jeżeli czujesz, że nie wiesz czy możesz coś robić, spróbuj przejść jakieś szkolenia, choćby w formie online, które pomogą Ci rozwijać swoje pasje. W drugim wpisie na mojej stronie pt. Darmowe Kursy Online – Gdzie Ich Szukać? wskazuję kilka miejsc, gdzie możesz  całkowicie za darmo zdobywać wiedzę, która popchnie Cię mocno do przodu oraz nauczy wielu cennych i przydatnych dzisiaj umiejętności.

 

Jeżeli Ci się podobał ten artykuł i chcesz dostać ode mnie informacje o kolejnych wpisach pojawiających się na tym blogu, to zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter poprzez formularz dostępny w prawym górnym rogu strony, dzięki czemu powiadomię Cię o każdym nowym wpisie na moim blogu. Nie musisz się martwić nie, mam zamiaru Ci spamować, ten blog nie służy do tego, a Twój adres i dane są u mnie bezpieczne, NIGDY ich nie odsprzedam, ani nie przekażę osobom niepowołanym.

 

Dzięki za Twoją uwagę i zapraszam do kolejnych wpisów już niebawem.

 

ps. Jeżeli znasz jakieś ciekawe portale w których możesz zarabiać dzięki swojej pracy i łapać zlecenia, to zachęcam Cię do podzielenia się nimi w komentarzu poniżej;)

 

Oczywiście wszelkie uwagi do tekstu również mile widziane;)

 

 

 

 

3 thoughts on “Praca w Internecie – Poznaj 10 Stron WWW, na których Znajdziesz Zlecenia!

  • Ciekawy i rzeczowy tekst. Kilka już podobnych czytałam, ale potwierdzenia swojej wiedzy nigdy dość! Na pewno sprawdzę parę portali, bo ileż można wyszywać 😉

    • Dziękuję 🙂 To tylko parę stron, tak naprawdę możliwości jest dużo więcej, na początek zawsze można spróbować. Pozdrawiam 😉

  • Dzięki, świetny artykuł i bardzo użyteczny 🙂 Czekam na artykuły stricte blogowe, bo swojego bloga założyłam na poczatku grudnia 2017 i chciałabym rozwijać ten projekt, ale póki co inwestując w reklamę, potrzebuję zleceń, żeby równowazyć jakoś budżet i Twoje propozycje portali dla freelancerów spadły mi jak z nieba 🙂 A mało tego jestem dziennikarką teatralną i chciałabym w tym obszarze zarabiać bo na tym znam się najlepiej, ale nie wiem jak i gdzie zabrać się za szukanie zleceń w tym obszarze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZALAJKUJ :)